Huawei i Google: Huawei będzie mógł używać tylko bezpłatnej, ogólnodostępnej wersji Androida, ale straci dostęp do Google Play Store, Gmail i YouTube. Więcej na Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Masz smartfona Huawei? Oto news dla Ciebie! Co się wydarzyło pomiędzy Huawei i Google?

Google zawiesza niektóre interesy z Huawei po czarnej liście Trump - podaje Reuters w newsie z dnia 19 maj 2019. Chodzi o wspólne działania, które wymagają udostępnienia sprzętu, oprogramowania i usług technicznych z wyjątkiem tych, które są publicznie dostępne za pośrednictwem licencji open source.

Huawei vs Google

Zgodnie z regulaminem bloga informatycznego, nie daje oceny decyzjom politycznym, a więc przekazuję treść wiadomości.

To może być ważne dla czytelników bloga informatycznego, posiadających telefony i inny sprzęt chińskiej marki Huawei!

„Pilnujemy porządku i analizujemy skutki” – powiedział rzecznik Google.

„Google Play i Google Play Protect nadal będą działać, ale na istniejących urządzeniach Huawei” – powiedział rzecznik, nie podając dalszych szczegółów.

Zawieszenie może podważyć działalność smartfonów Huawei poza Chinami, ponieważ gigant technologiczny natychmiast straci dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego Google Android. Przyszłe wersje smartfonów Huawei, które działają na Androidzie, również stracą dostęp do popularnych usług, takich jak Google Play Store, Gmail i YouTube.

Huawei będzie mógł korzystać tylko z publicznej wersji Androida i nie będzie mógł uzyskać dostępu do zastrzeżonych aplikacji i usług Google.

Więcej w oryginale na reuters.com

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy