Sergiusz Diundyk
Ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów.
czytaj więcej 
Współpraca  Strona główna 

Blog informatyczny

W czym mogę pomóc?

Przykładowe rozwiązanie e-Commerce - sklep internetowy z bielizną RóżowaSzafa
Przykładowe rozwiązanie dla mediów - serwis agencyjny MondayNews
Przykładowe rozwiązanie e-Commerce - Zakłady Ceramiczne Bolesławiec
Przykładowe rozwiązania
klasa Premium
Przykładowe rozwiązanie e-Commerce - sklep internetowy z bielizną RóżowaSzafa
Przykładowe rozwiązania klasa Premium
Przykładowe rozwiązanie dla mediów - serwis agencyjny MondayNews
Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem świata? W środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów – informuje Reuters.com
Google lżejszy o 4,34 miliarda euro? Bruksela, 18 lipca 2018 r., Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości 4,34 miliarda euro za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych. Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej

Jeff Bezos (prezes Amazon.com) najbogatszym człowiekiem świata?

Jeff Bezos – prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com (Wikipedia). Według Reuters.com w środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN. Jeśli ukryć dwie trójki na początku, liczba będzie dokładnie jak numer Polskiego telefonu komórkowego w międzynarodowym formacie (+48 000 000 000). Jednak nie jest to żaden telefon, tylko kwota kapitalizacji platformy e-Commerce (w dużym skrócie, sklepu internetowego) Amazon.

Jeff Bezos (prezes Amazon.com) najbogatszym człowiekiem świata?
Jeff Bezos (prezes Amazon.com) najbogatszym człowiekiem świata?

Jeśli inwestorzy nie chcą z Tobą rozmawiać gdy mówisz że szukasz kapitału na założenie sklepu internetowego, pokaż na prezentacji najpierw te zdjęcie:

Amazon.com, Jeff Bezos, rok 1994
Amazon.com, Jeff Bezos, rok 1994 (zdjęcie znaleziono w sieci)

Jest to zdjęcie które znalazłem w sieci, tak wyglądały początki pracy Jeffa Bezosa nad Amazon.com. Podobnie wygląda siedziba każdego początkującego sklepu internetowego.

A dalej pokaż ten zrzut ekranu:

AMZN.O na giełdzie
AMZN.O na giełdzie (lipiec 20, 2018)

Dziś Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Co-najmniej, według oficjalnych rankingów Reuters, Bloomberg i The Wall Street Journal.

Czy sklep internetowy to poważny biznes?

Niektórzy inwestorzy do tej pory całkiem serio kwestionują możliwość zarabiania przez internet. Szczególnie, czy da się dorobić majątku prowadząc sklep online? Czy warto w XXI wieku inwestować pieniądze i czas w e-Commerce? Według mnie, pytanie to jest czysto retoryczne. Prawda jest tka że w czasach dzisiejszych zarobki w e-Commerce sięgają bardzo dużych kwot. Jeff Bezos najlepszym przykładem, najlepszą inspiracją. Więc, do przodu!

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy