Sergiusz Diundyk
Ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów.
czytaj więcej 
Współpraca  Strona główna 

Blog informatyczny

Projektuję. Programuję. Doradzam.

Kursy
Wytwarzanie bezawaryjnego oprogramowania; WEB: PHP, HTML/CSS/JavaScript; Projektowanie baz danych i język SQL; Programowanie w C++; Obsługa i programowanie WordPress; Obsługa i programowanie PrestaShop.
Kursy programowania
Wytwarzanie bezawaryjnego oprogramowania; WEB: PHP, HTML/CSS/JavaScript; Projektowanie baz danych i język SQL;
Programowanie w C++; Obsługa i programowanie WordPress; Obsługa i programowanie PrestaShop.
Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem świata? W środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów – informuje Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Jeff Bezos (czyli prezes Amazon.com) na liście najbogatszych ludzi świata? Jest najbogatszy!

Jeff Bezos – prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com (Wikipedia). Według Reuters.com w środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN. Jeśli ukryć dwie trójki na początku, liczba będzie dokładnie jak numer Polskiego telefonu komórkowego w międzynarodowym formacie (+48 000 000 000). Jednak nie jest to żaden telefon, tylko kwota kapitalizacji platformy e-Commerce (w dużym skrócie, sklepu internetowego) Amazon.

Jeff Bezos (prezes Amazon.com) najbogatszym człowiekiem świata?

Jeśli inwestorzy nie chcą z Tobą rozmawiać gdy mówisz że szukasz kapitału na założenie sklepu internetowego, pokaż na prezentacji najpierw te zdjęcie:

Amazon.com, Jeff Bezos, rok 1994
Amazon.com, Jeff Bezos, rok 1994 (zdjęcie znaleziono w sieci)

Jest to zdjęcie które znalazłem w sieci, tak wyglądały początki pracy Jeffa Bezosa nad Amazon.com. Podobnie wygląda siedziba każdego początkującego sklepu internetowego.

A dalej pokaż ten zrzut ekranu:

AMZN.O na giełdzie
AMZN.O na giełdzie (lipiec 20, 2018)

Dziś Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Co-najmniej, według oficjalnych rankingów Reuters, Bloomberg i The Wall Street Journal.

Czy sklep internetowy to poważny biznes?

Niektórzy inwestorzy do tej pory całkiem serio kwestionują możliwość zarabiania przez internet. Szczególnie, czy da się dorobić majątku prowadząc sklep online? Czy warto w XXI wieku inwestować pieniądze i czas w e-Commerce? Według mnie, pytanie to jest czysto retoryczne. Prawda jest tka że w czasach dzisiejszych zarobki w e-Commerce sięgają bardzo dużych kwot. Jeff Bezos najlepszym przykładem, najlepszą inspiracją. Więc, do przodu!

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy