Huawei i Google: Huawei będzie mógł używać tylko bezpłatnej, ogólnodostępnej wersji Androida, ale straci dostęp do Google Play Store, Gmail i YouTube. Więcej na Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Kierowca autobusu komunikacji miejskiej – praca zdalna. Czy Polska jest gotowa na innowacje?

Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika komputerowego zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Czyli które zawody mogą zniknąć szybciej niż tego chce polski pracodawca?

Kierowca autobusu komunikacji miejskiej - praca zdalna

Kierowca autobusu miejskiego to jeden z zawodów, który, ewentualnie zniknie już w nadchodzącej dekadzie. Czy w Polsce – tego nie wiem. Ale w niektórych krajach – z pewnością tak.

Jak informuje BBC, w Las Vegas już trwają testy systemu zdalnego sterowania pojazdami zautomatyzowanymi i to na drogach publicznych. Głównie, kierowcy są proszeni o przyjęcie zdalnego sterowania nad pojazdem zautomatyzowanym, komputer pokładowy którego nie daje radę w zaistniałej sytuacji. Sztuczna inteligencja czasem radzi sobie lepiej od człowieka, ale czasem jest bezradna. Wystarczy żeby projektanci oraz programiści nie przewidzieli którejś sytuacji drogowej, lub jakiś wypadek i już maszyna (prawdopodobnie) nie da radę.

Więcej informacji w oryginale na stronie BBC.

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Komentarz

  1. Nasze Janusze i tak nie potrafią jeździć, a jeśli dać możliwość online to będę się bał wyjść na ulicę. proszę was nie trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy