Huawei i Google: Huawei będzie mógł używać tylko bezpłatnej, ogólnodostępnej wersji Androida, ale straci dostęp do Google Play Store, Gmail i YouTube. Więcej na Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Ranking TOP-5 popularnych platform sklepów internetowych 2019

Witam, drodzy czytelnicy bloga informatycznego! Przedstawiam Wam ranking TOP-5 open source (czyli bezpłatnych, z otwartym kodem źródłowym) najpopularniejszych platform sklepów internetowych 2019. Nie oceniam, ani nie opiniuje, tylko przedstawiam względnie obiektywny ranking popularności platform sklepowych. Bez tych platform dzisiejszy eCommerce z pewnością miał by (o ile miał by) zupełnie inną twarz.
Ranking platform sklepowych 2019 - blog informatyczny Sergiusza Diundyka
Ranking platform sklepowych 2019

Ranking ten złożyłem dzięki serwisowi www.wappalyzer.com. Może ilościowo dane nie pełne, ale procentowo stan faktyczny odzwierciedlają, prawdopdobnie, jak najbardziej dobrze. Ranking jest o tyle obiektywny, o ile obiektywny jest wspomniany serwis (a myślę że jest). Jak wiecie, u mnie na blogu informatycznym nie ma fałszywych opinii, nie ma żadnych rankingów, opłaconych przez „liderów rynku”, nie ma tekstów napisanych przez handlowców i/lub marketingowców, tylko albo w 100% obiektywne dane albo moja prywatna opinia lub ocena, poparta prawie 20-letnim doświadczeniem w branży IT. Otóż, proszę bardzo – ranking platform sklepowych 2019.

Ranking platform sklepów internetowych 2019

WooCommerce – 360 000 sklepów czyli 56.5%

Magento – 110 000 sklepów czyli 17.27%

PrestaShop – 84 000 sklepów czyli 13.19%

OpenCart – 72 000 sklepów czyli 11.3%

osCommerce – 11 000 sklepów czyli 1.74%

Tak to wygląda na wykresie:

TOP-5 platform sklepów internetowych. Blog informatyczny Sergiusza Diundyka.
TOP-5 platform sklepów internetowych.

Oczywiście to nie są procenty od calego rynku platform sklepów internetowych, tylko porównanie pięciu TOP-5 najpopularniejszych platform sklepowych.

Jeśli interesuje Państwa temat e-Commerce, szczególnie platformy sklepowe, mam dla Was jeszcze jeden ciekawy artykuł na temat platform sklepowych. Ten artykuł pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru platformy sklepowej. W tym artykułe wspominałem niektóre z wyżej wymienionych platform jeszcze do badania, a teraz wiedza którą podałem w artykułe podtwierdziła się liczbami.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania – proszę pisać w komentarzu pod artykułem.

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy