Huawei i Google: Huawei będzie mógł używać tylko bezpłatnej, ogólnodostępnej wersji Androida, ale straci dostęp do Google Play Store, Gmail i YouTube. Więcej na Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Raport komisji Commons o zastosowaniu przez Facebooka aplikacji do „szpiegowania”

Komisja stwierdziła, że Facebook wykorzystał swoją aplikację Onavo Virtual Private Network (VPN) do zbierania informacji o konkurentach.
Raport Commons o zastosowaniu przez Facebooka aplikacji do szpiegowania
Raport Commons o zastosowaniu przez Facebooka aplikacji do szpiegowania

Jak informuje bbc.com, komisja ds Cyfryzacji, Kultury, Media i Sportu pisze, że dzięki zastosowaniu Onavo, co było zapowiadane jako sposób, aby dać użytkownikom dodatkową warstwę bezpieczeństwa, Facebook może „zbierać dane od swoich klientów, które zawierają nie tylko informacje dotyczące ilości pobrań aplikacji, ale jak często je wykorzystywały”.

W raporcie też zaznaczono: „wiedza ta pozwala pozwala wyciągnąć wnioski o tym które to firmy osiągają lepsze wyniki, czyli jest to bezcenna wiedza o konkurencji”.

Więcej informacji na stronie BBC.

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy