Huawei i Google: Huawei będzie mógł używać tylko bezpłatnej, ogólnodostępnej wersji Androida, ale straci dostęp do Google Play Store, Gmail i YouTube. Więcej na Reuters.com
Poparto zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej. Chronią autorów? Czy wszystko zadziała tak jak zakłada ustawodawca? Szczegóły  na Reuters.com.
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie już testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów – informuje BBC

Błąd: „aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW”

WordPress. Problem z aktualizacją, wgrywaniem nowej wtyczki czy motywu – system nie nie może zapisywać plik lub stworzyć katalog przez FTP. To często spotykana sytuacja.

Jeśli widzisz ten oto komunikat: „Aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW” – już wiem jak mogę Ci pomóc!

Aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW

WordPress wyświetla owy komunikat gdy podczas próby zapisywania plików występuje błąd. Najczęstszej dochodzi do tego podczas zainstalowania lub aktualizacji wtyczek, skórki i samego WordPressa. W sumie jest to kwestia skonfigurowania PHP/FTP. Ale na niektórych serwerach bądź też hostingach może naprawdę nie działać.

Rozwiązanie tego problemu, najczęściej, jest proste. Wystarczy że w pliku wp-config.php (o ile nie zmieniłe[-a]ś jego nazwy) wpiszesz następującą linijkę:

	define('FS_METHOD','direct');

Więcej szczegółów pod tym linkiem: codex.wordpress.org/Editing_wp-config

Jeśli to nie pomaga – napisz w komentarzu pod tym artykułem.

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie administratora bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER.

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk, ekspert ds. nowych technologii oraz automatyzacji procesów. Doradca z zakresu architektury oprogramowania, e-commerce i szeroko pojętego cyber-bezpieczeństwa. Więcej informacji 

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacja o błędzie

Tekst zawierający błędy