Sergiusz Diundyk

Sergiusz Diundyk - ekspert ds. nowych technologii

Projektant oprogramowania, programista, architekt systemowy, przedsiębiorca, doradca ws produkcji oprogramowania i cyberbezpieczeństwa, twórca kursów IT online.

W 2003 roku ukończył z wyróżnieniem Kijowską Wyższą Szkołę Techniczną i uzyskał dwie specjalizacje: konstruowanie urządzeń elektronicznych oraz programowane. W kolejnych latach studiował na Politechnice Kijowskiej, gdzie w 2009 roku otrzymał tytuł inżyniera telekomunikacji. W tym samym roku został również absolwentem Kijowskiej Prywatnej Szkoły Biznesu Success, kończąc kierunek zarządzenie projektami (project management).

Karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku od pracy w zespole Sony, jako serwisant sprzętu RTV i AGD, następnie kontynuował jako inżynier ds elektroniki.

W latach 2004-2006 pracował dla oficjalnego przedstawiciela Deutsche Telephonwerke GmbH, gdzie pełnił funkcję wiodącego inżyniera. Zajmował się m.in. projektowaniem i wdrażaniem miejskich sieci telekomunikacyjnych. Ponadto zarządzał projektami tworzenia i wdrażania sieci telefonicznych, komputerowych oraz radiowych. Certyfikował specjalistyczny sprzęt, a także programował urządzenia telekomunikacyjne i systemy zarządzania awariami.

Następnie, w latach 2006-2008, pracował dla ICS Telecom France. Współtworzył projekt ATDI, czyli oprogramowanie na potrzeby badań kompatybilności nadajników radiowych w terenie, dla operatorów telefonii komórkowej, radio i telewizji.

Na przestrzeni lat 2008-2011 pracował dla Alfa Banku w Kijowie. W ramach swoich obowiązków współtworzył oprogramowanie klasy CRM dla zespołu call center. Od 2011 roku do 2015 prowadził w Kijowie firmę w zakresie usług projektowych, programistycznych i spersonalizowanego doradztwa IT.

W latach 2011-2012 w ramach prowadzonej działalności współtworzył oprogramowanie AppAssure dla światowego giganta komputerowego - firmy Dell. Zarządzał wówczas pracami programistycznymi i projektowymi w międzynarodowym zespole rozlokowanym w pięciu krajach (USA, Japonia, Ukraina, Rosja, Indie).

Od czasu swojego przyjazdu do Polski, czyli od początku 2015 roku, świadczy usługi projektowe i programistyczne. Tworzy nowatorskie rozwiązania dla polskiej branży IT, w tym doradza ws produkcji i architektury oprogramowania oraz cyberbezpieczeństwa. Nadzoruje prace różnego rodzaju zespołów informatycznych w średnich i dużych projektach.

W 2017 roku, na zlecenie agencji marketingowej Scorise, oprogramował sklep internetowy dla jednego z największych i rozpoznawalnych na całym świecie polskich producentów ceramiki, czyli Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" w Bolesławcu. Opracował m.in. rozwiązania informatyczne dla brytyjskiej firmy UCE GROUP LTD. Wdrożył serwis z newsami MondayNews i jego pochodne, tj. bezpośrednie zaplecze pod aplikacje dla mediów i dziennikarzy z terenu Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Azji.

W roku 2021 założył Software House Baltic Computers w Warszawie i prowadzi go do diś. Założył własną platformę z kursami IT online. Prowadzi blog informatyczny.

Zoom
Ok