Wyciek danych w chińskim serwisie PandaBuy.com?

05-04-2024 | 08:00
Komentarze (0)0
Newsy
Dnia 2 kwietnia 2024 pojawiła się masa publikacji o wycieku danych klientów platformy sprzedażowej pandabuy.com. Podaje się że wyciek stanowi 1.3 mln kont.

Najczęściej czytane

Wyciek danych w PandaBuy.comWyciek danych w PandaBuy.com

Wiele źródeł w internecie, w tym cybernews.com oraz z opóźnieniem gazeta.pl, ale też wiele innych, podają że niejaka grupa hackerów dostała się do danych kont użytkowników PandaBuy. Podaje się że zostało skradziono dane z 3 mln kont, ale niby są potwierdzone tylko 1.3 mln.

UWAGA!
Nie daj się nabrać! Nie podawaj danych swojego konta w celu sprawdzenia!

Powstała cała masa stron internetowych, gdzie niby można sprawdzić czy Twoje dane zostały skradzione, więc trzeba wpisać swoje dane i... zgadnij w którym momencie dane te zostały skradzione.

Widziałem też listy z danymi w formacie PDF, które można ściągnąć. Ze względów oczywistych nie podam tu żadnego linku, bo to było by przestępstwo. Natomiast nie mam żadnego potwierdzenia że te listy są wiarygodne.

Podsumowanie

Wygląda na to że jednak doszło do jakiegoś wycieku danych w serwisie pandabuy.com, ale do wszystkich tych list radzę podchodzić z dystancem, już nie wspominając o stronach gdzie trzeba wpisać swoje dane żeby sprawdzić czy "znajdujesz się na liście".

Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok