Jeff Bezos (czyli prezes Amazon.com) na liście najbogatszych ludzi świata? Jest najbogatszy!

20-07-2018 | 06:00
Komentarze (0)0
Newsy
Jeff Bezos jest najbogatszy! Wg Reuters.com 18 lipca 2018 wartość rynku akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN.

Najczęściej czytane

Jeff Bezos - prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.comJeff Bezos. Prezes Amazon.com
Zdjęcie zapożyczone z wikimedia.org

Jeff Bezos - prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com (Jeff Bezos na Wikipedii). Według Reuters.com w środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN.

Czy zauważyłeś lub zauważyłaś że kwota ta jest o dwa znaki dłuższa od przeciętnego polskiego numeru telefonu (+48 000 000 000)? Jednak nie jest to żaden telefon. Żeby było ciekawsze, zgodnie z oficjalną stroną miasta Warszawy, planowany budżet Warszawy na rok 2018 stanowił 15 940 000 000 zł, a zgodnie z danymi na stronie Ministerstwa Finansów, dochody budżetu Polski w roku 2018 stanowią 380 000 000 000 zł. Czyli wartość akcji jednej prywatnej amerykańskiej firmy jest o 210 razy wyższa od rocznego budżetu Warszawy i o prawie 9 (dokładnie 8.81 w przewalutowaniu na dzień publikacji niniejszego artykułu) razy wyższa od budżetu całej Polski.

Bardzo dobry przykład jak trzeba zarabiać!

Względem przeciętnego Janusza (mam na myśli osobę daleką od branży IT i E-Commerce) Amazon to zwykła strona internetowa:

Strona amazon.comZrzut ekranu ze stroną amazon.com

Jeśli inwestorzy nie chcą z Tobą rozmawiać gdy mówisz że szukasz kapitału na założenie portalu E-Commercowego (przerabiałem to na własnej skórze), pokaż w swojej prezentacji najpierw te zdjęcie:

Początki biznesu Amazon.com. Zdjęcie znalezione w sieci.Początki biznesu Amazon.com. Zdjęcie znalezione w sieci.

Podobnie wyglądają początki każdego sklepu internetowego (też przerabiałem na własnej skórze).

A dalej pokaż ten oto zrzut ekranu:

Wartość akcji AMZN (czyli Amazon) na giełdzieWartość akcji AMZN (czyli Amazon) na giełdzie

Dziś Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Co-najmniej, według oficjalnych rankingów Reuters, Bloomberg i The Wall Street Journal.

Czy E-Commerce to poważny biznes?

Niektórzy inwestorzy do tej pory całkiem serio kwestionują możliwość zarabiania w branży E-Commerce. Szczególnie, czy da się dorobić majątku prowadząc sklep online? Czy warto w XXI wieku inwestować pieniądze i czas w E-Commerce? Według mnie, pytanie to jest czysto retoryczne. Prawda jest tka że w czasach dzisiejszych zarobki w E-Commerce sięgają przerażająco ogromnych kwot. Jeff Bezos najlepszym przykładem, najlepszą inspiracją.

Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok