Jeff Bezos (czyli prezes Amazon.com) na liście najbogatszych ludzi świata? Jest najbogatszy!

20-07-2018 | 06:00
0
Newsy
Bezpłatna pomoc Ukraińcom. Безкоштовна допомога Українцям.
Bezpłatna pomoc Ukraińcom. Безкоштовна допомога Українцям.

Najczęściej czytane

Jeff Bezos jest najbogatszy! Wg Reuters.com 18 lipca 2018 wartość rynku akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN.
Jeff Bezos - prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.comJeff Bezos. Prezes Amazon.com
Zdjęcie zapożyczone z wikimedia.org

Jeff Bezos - prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com (Jeff Bezos na Wikipedii). Według Reuters.com w środę 18 lipca 2018 równowartość kapitalizacji akcji Amazon.com osiągnęła 900 miliardów dolarów czyli 3 348 000 000 000 PLN.

Czy zauważyłeś lub zauważyłaś że kwota ta jest o dwa znaki dłuższa od przeciętnego polskiego numeru telefonu (+48 000 000 000)? Jednak nie jest to żaden telefon. Żeby było ciekawsze, zgodnie z oficjalną stroną miasta Warszawy, planowany budżet Warszawy na rok 2018 stanowił 15 940 000 000 zł, a zgodnie z danymi na stronie Ministerstwa Finansów, dochody budżetu Polski w roku 2018 stanowią 380 000 000 000 zł. Czyli wartość akcji jednej prywatnej amerykańskiej firmy jest o 210 razy wyższa od rocznego budżetu Warszawy i o prawie 9 (dokładnie 8.81 w przewalutowaniu na dzień publikacji niniejszego artykułu) razy wyższa od budżetu całej Polski.

Bardzo dobry przykład jak trzeba zarabiać!

Względem przeciętnego Janusza (mam na myśli osobę daleką od branży IT i E-Commerce) Amazon to zwykła strona internetowa:

Strona amazon.comZrzut ekranu ze stroną amazon.com

Jeśli inwestorzy nie chcą z Tobą rozmawiać gdy mówisz że szukasz kapitału na założenie portalu E-Commercowego (przerabiałem to na własnej skórze), pokaż w swojej prezentacji najpierw te zdjęcie:

Początki biznesu Amazon.com. Zdjęcie znalezione w sieci.Początki biznesu Amazon.com. Zdjęcie znalezione w sieci.

Podobnie wyglądają początki każdego sklepu internetowego (też przerabiałem na własnej skórze).

A dalej pokaż ten oto zrzut ekranu:

Wartość akcji AMZN (czyli Amazon) na giełdzieWartość akcji AMZN (czyli Amazon) na giełdzie

Dziś Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Co-najmniej, według oficjalnych rankingów Reuters, Bloomberg i The Wall Street Journal.

Czy E-Commerce to poważny biznes?

Niektórzy inwestorzy do tej pory całkiem serio kwestionują możliwość zarabiania w branży E-Commerce. Szczególnie, czy da się dorobić majątku prowadząc sklep online? Czy warto w XXI wieku inwestować pieniądze i czas w E-Commerce? Według mnie, pytanie to jest czysto retoryczne. Prawda jest tka że w czasach dzisiejszych zarobki w E-Commerce sięgają przerażająco ogromnych kwot. Jeff Bezos najlepszym przykładem, najlepszą inspiracją.

Odbierz rabat 10% na prezenty dla informatyków
Odbierz rabat 10% na prezenty dla informatyków

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok