Kierowca autobusu komunikacji miejskiej – praca zdalna. Czy Polska jest gotowa na innowacje?

14-11-2018 | 16:25 Newsy
Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów komunikacji miejskiej.
Kierowca autobusu komunikacji miejskiej - praca zdalna Kierowca autobusu - praca zdalna

Kierowca autobusu miejskiego to jeden z zawodów, który, ewentualnie zniknie już w nadchodzącej dekadzie. Czy w Polsce – tego nie wiem. Wątpię. Ale w niektórych krajach – z pewnością tak.

Jak informuje BBC, w Las Vegas już trwają testy systemu zdalnego sterowania pojazdami zautomatyzowanymi i to na drogach publicznych. Głównie, kierowcy są proszeni o przyjęcie zdalnego sterowania nad pojazdem zautomatyzowanym, komputer pokładowy którego nie daje radę w zaistniałej sytuacji. Sztuczna inteligencja czasem radzi sobie lepiej od człowieka, ale czasem jest bezradna. Wystarczy żeby projektanci oraz programiści nie przewidzieli którejś sytuacji drogowej, lub jakiś wypadek i już maszyna (prawdopodobnie) nie da radę.

Jeśli znalazłe[-a]ś błąd w tekście, bardzo proszę o powiadomienie Administratora Bloga. Zaznacz błędny tekst i wciśnij CTRL+ENTER (albo napisz w komentarzu).

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Ok