Kierowca autobusu komunikacji miejskiej – praca zdalna. Czy Polska jest gotowa na innowacje?

14-11-2018 | 16:25
0
Newsy
Software House Warszawa - Baltic Computers - projektowanie i programowanie, dedykowane oprogramowanie, aplikacje WEB, portale WWW, CRM.
Software House Warszawa - Baltic Computers - projektowanie i programowanie, dedykowane oprogramowanie, aplikacje WEB, portale WWW, CRM.

Najczęściej czytane

Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów komunikacji miejskiej.
Kierowca autobusu komunikacji miejskiej - praca zdalnaKierowca autobusu - praca zdalna

Kierowca autobusu miejskiego to jeden z zawodów, który, ewentualnie zniknie już w nadchodzącej dekadzie. Czy w Polsce – tego nie wiem. Wątpię. Ale w niektórych krajach – z pewnością tak.

Jak informuje BBC, w Las Vegas już trwają testy systemu zdalnego sterowania pojazdami zautomatyzowanymi i to na drogach publicznych. Głównie, kierowcy są proszeni o przyjęcie zdalnego sterowania nad pojazdem zautomatyzowanym, komputer pokładowy którego nie daje radę w zaistniałej sytuacji. Sztuczna inteligencja czasem radzi sobie lepiej od człowieka, ale czasem jest bezradna. Wystarczy żeby projektanci oraz programiści nie przewidzieli którejś sytuacji drogowej, lub jakiś wypadek i już maszyna (prawdopodobnie) nie da radę.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok