Kierowca autobusu komunikacji miejskiej – praca zdalna. Czy Polska jest gotowa na innowacje?

14-11-2018 | 16:25
0
Newsy
Sklep komputerowy - gadżety, karty pamięci, kable i przewody, baterie, akumulatorki, myszki, podkładki pod myszkę i wiele innych gadżetów
Sklep komputerowy - gadżety, karty pamięci, kable i przewody, baterie, akumulatorki, myszki, podkładki pod myszkę i wiele innych gadżetów

Najczęściej czytane

Dopóki polski pracodawca kręci nosem na zatrudnienie programisty czy grafika zdalnie, amerykanie testują stanowiska dla zdalnej pracy kierowców autobusów komunikacji miejskiej.
Kierowca autobusu komunikacji miejskiej - praca zdalnaKierowca autobusu - praca zdalna

Kierowca autobusu miejskiego to jeden z zawodów, który, ewentualnie zniknie już w nadchodzącej dekadzie. Czy w Polsce – tego nie wiem. Wątpię. Ale w niektórych krajach – z pewnością tak.

Jak informuje BBC, w Las Vegas już trwają testy systemu zdalnego sterowania pojazdami zautomatyzowanymi i to na drogach publicznych. Głównie, kierowcy są proszeni o przyjęcie zdalnego sterowania nad pojazdem zautomatyzowanym, komputer pokładowy którego nie daje radę w zaistniałej sytuacji. Sztuczna inteligencja czasem radzi sobie lepiej od człowieka, ale czasem jest bezradna. Wystarczy żeby projektanci oraz programiści nie przewidzieli którejś sytuacji drogowej, lub jakiś wypadek i już maszyna (prawdopodobnie) nie da radę.

Odbierz rabat 10% na prezenty dla informatyków
Odbierz rabat 10% na prezenty dla informatyków

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok