Microsoft cofa aktualizację bezpieczeństwa Windows KB4524244

21-02-2020 | 18:00
Komentarze (0)0
Newsy
Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.
Microsoft radzi odinstalować aktualizację KB4524244, bo na niektórych komputerach może wystąpić problem przy próbie przywrócenia do stanu fabrycznego

Najczęściej czytane

Microsoft radzi odinstalować aktualizację Windows KB4524244Microsoft radzi odinstalować aktualizację Windows KB4524244

Jak podaje Gazeta.pl, Microsoft wycofuje z Windows Update aktualizację o numerze KB4524244, wydaną dnia 11 lutego 2020.

Oficjalna wiadomość o wycofaniu aktualizacji KB4524244 dostępna na stronie Microsoft. Może, jednak, lepiej w języku angielskim, bo tłumaczenie na polski, wg mnie, średnie.

Błąd w aktualizacji Microsoft Windows KB4524244

KB4524244 to miała być aktualizacja bezpieczeństwa, która miała poprawić lukę związaną z Unified Extensible Firmware Interface (UEFI). Co-najmniej, tak brzmi oficjalne wytłumaczenie. Więcej o UEFI czytaj na Wikipedii.

Podobno, Microsoft uznał że szkoda od tej aktualizacji jest większa niż korzyści. Ale nie sposób dowiedzieć się którą szkodę oceniano - bezpośrednio konsekwencje dla użytkowników czy pośrednio ewentualne straty poniesione przez Microsoft gdyby nie wycofać aktualizacji, tj wizerunek firmy, ewentualny negatywny wpływ błędu na zysk firmy, być może utrudnienia przy próbach zdalnego zarządzania Waszymi (chociaż, czy Waszymy?...) komputerami. Bo czasem producenci godzą się na udostępnienie aktualizacji nawet z błędami, jeśli uznawano że korzyść od wdrożenia tej aktualizacji jest większa niż ewentualne ryzyko zagrożenia. Pod ryzykiem trzeba rozumieć nie tylko bezpośrednio aspekty techniczne, ale też wizerunkowe i finansowe.

Błąd związany z aktualizacją KB4524244 występuje nie na wszystkich komputerach, ale i tak lepiej odinstalować. Na niektórych urządzeniach aktualizacja powoduje problem przy próbie przywrócenia systemu do stanu fabrycznego.

Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Na razie brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz do artykułu!
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok