Czy Facebook wycofa się z UE? Czy prawo wreszcie zadziała?

25-09-2020 | 18:00
Komentarze (1)1
Newsy
Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.
Facebook rozważa wycofanie się z Europy, jeśli organy regulacyjne nie pozwolą sieci nadał przesyłać prywatne dane użytkowników (nasze z Wami) za ocean.

Najczęściej czytane

Czy Facebook wycofa się z UE? Czy prawo wreszcie zadziała?Przebranżowienie się na informatyka

Jak podaje vice.com w artykule pod tytułem "Facebook Says it Will Stop Operating in Europe If Regulators Don’t Back Down", tym razem Facebook grozi wycofaniem swoich usług ponad 400 milionom europejskich użytkowników, jeśli Europa nie pozwoli sieci działać po swojemu.

W postępowaniu sądowym w Dublinie przedstawiciel Facebooka powiedział, że decyzja irlandzkiej Komisji Ochrony Danych (DPC) zmusi firmę do pozostawienia 410 milionów ludzi, którzy korzystają z Facebooka i Instagram.

Jeśli decyzja zostanie utrzymana w mocy, nie jasne w jaki sposób w tych okolicznościach Facebook mógłby nadal świadczyć usługi w UE - mówi przedstawiciel Facebooka.

Cóż mogę powiedzieć, moi drodzy... W mojej subiektywnej ocenie, FB raczej za wszelką cenę będzie nadał zbierać nasze z Wami prywatne dane, śledzić nas itd. I to nie dlatego że sam Facebook tak chce, tylko dlatego że jest to globalny projekt o znaczeniu strategicznym, związany z ogromnymi państwowymi i prywatnymi strukturami. To one, raczej, nie pozwolą FB wycofać się z Europy. Przez Facebooka (m.in.) zarządza się rewolucjami, zarządza się protestami, zbiera się tyle prywatnych danych że żaden lekarz o swoich pacjentach tyle nie wie... Programuje się opinie społeczne w bardzo wielu kwestiach, zarządza się tłumami, kieruje się prądami społecznymi. Ktoś kto ma tak potężne narzędzie odda to? Niewygodnym zatykają ryja (jeśli ktoś nie wie o co chodzi), nie pozwalają nawet konta założyć. Czy to jest zgodne z prawem EU? Gdzie? Czy tym razem coś się zmieni? Dlaczego?

Jeśli już jesteśmy przy temacie cyberbezpieczeństwa, na wszelki wypadek, jeszcze raz przypomnę jak bezpiecznie publikować zdjęcia w sieci.

Proszę, napiszcie w komentarzu co o tym sądzicie.

Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Rudy
15-12-2020 | 06:59
Taniej jest płacić kary za złamanie prawa niż działać zgodnie z prawem. I tak to jest w wielu branżach niestety. Suweren wszystko łyknie.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok