Niesponsorowany ranking TOP-10 polskich hostingów 2019

26-05-2019 | 06:00
Komentarze (32)32
Internet
Oto mój prywatny, niesponsorowany ranking TOP-10 polskich hostingów. Przez 4 lata przetestowałem 10 polskich hostingów. Prawie od wszystkich uciekłem. Dlaczego?

Najczęściej czytane

Niesponsorowany ranking TOP-10 polskich hostingów na blogu informatycznym Sergiusza Diundyka

Bo większość polskich hostingów, w mojej subiektywnej ocenie, niestety, beznadziejne. Porównując polskie hostingi do amerykańskich - polskie, w mojej ocenie, są mniej-więcej 15 lat do tylu. W mojej subiektywnej ocenie, cała branża wygląda tak niby to jeden wielki żart. Chyba nie znam podstawowych praw rynku, bo nie umiem wytłumaczyć dlaczego niektóre hostingi w ogóle istnieją...

Wyraźnie podkreślam że ten ranking odzwierciedla wyłącznie moje subiektywne doświadczenie. Opinie aktualne na dzień publikacji artykułu.

Hosting w Polsce

Spora część polskich hostingów ma jakieś słabe amatorskie panele administratora. Niektórzy mają porozdzielane panele klienta i panele administratora - niby administrator nie jest klientem. Do spraw technicznych często używany jest DirectAdmin, ale czasem jest to jakiś lokalny amatorski wynalazek. Tak niby nie istnieją ani CPanel ani Plesk. Chociaż, znalazłem informację że jest parę polskich hostingów z CPanelem, ale ja nie trafiałem na takie oferty (tzn docelowo nie szukałem). Z Pleskiem są, testowałem, ale w większości są okrojone.

Mój ranking polskich hostingów jest posortowany wg jakości, wydajności i bezpieczeństwa. Wszystko 100% subiektywnie.

Notatka z dnia 27-10-2019.
W dniu publikacji niniejszego rankingu większość polskich hostingów miała 2 rozdzielone cenniki na domeny - osobno rejestracja na pierwszy rok i osobno, ukryty w głębi strony, cennik na przedłużenie domen. Przy czym ten drugi kilkukrotnie wyższy od pierwszego. To samo dotyczyło pakietów hostingowych. Po opublikowaniu tego rankingu wielokrotnie były próby zapłacić mi za lokowanie hostingów, tak niby nie napisałem że ranking ten jest niesponsorowany. Było też mnóstwo hejtu. Ale widzę że firmy hostingowe w końcu odniosły się do moich uwag i niektórzy pozmieniali swoje oferty - teraz co-raz więcej hostingów mają jedną tabele cen na rejestrację i przedłużenie domen. To znaczy ceny pozostają różne, ale widnieje się dwie kolumny w jednej tabeli, czyli już nie ukrywają tego drugiego cennika. Podobnie jest z cenami na hosting, bo co-raz częstszej widnieje się napis "cena za pierwszy rok". Jeśli do tych zmian doszło dzięki moim publikacjom - dziękuję Wam że razem ulepszamy polskie IT. Po to prowadzę bloga!

Miejsce 1: OVH

Strona: www.ovh.pl

Cennik odnowienia domen: www.ovh.pl/domeny/cennik/

Oferta hostingu: www.ovh.pl/hosting/

Warto podkreślić że OVH jest jedną z niewielu firm hostingowych na polskim rynku, która nie ukrywa cennika przedłużenia domen - wszystko w jednej tabeli (co-najmniej, tak jest w dniu opublikowania niniejszego rankingu TOP-10 polskich hostingów).

Po wielu próbach zameldować się na polskich hostingach, wszystkie moje projekty, które koniecznie muszą być hostowane w Polsce, wylądowały w polskiej filii francuskiego OVH.

Mają dobre ceny na przedłużenie domen, solidne serwery, faktycznie bardzo bogatą ofertę. Nie pchają do jednego serwera tysiąca wirtualnych maszyn, bo mają ogromne serwerownie (jedne z największych w Europie). Z resztą, mają w miarę normalny panel hostingowy.

Z tego co wiem, OVH to około 30% europejskiego internetu, bo jak w 2018 roku mieli poważną awarie, to 30% internetu w Europie nie działało. Tak że to jedna z firm, realnie rządzących internetem w Europie.

Jeśli chodzi o support, czasem trzeba udowodnić że nie jesteś pięcionogim osłem, zanim uzyskasz sensowną odpowiedź, ale w końcu je uzyskasz. W większości wypadków support profesjonalny, ale czasem trzeba mieć talent aby się dopukać do tej drugiej czy trzeciej linii supportu (bo to, właśnie, tam się melduje ta profesjonalna ekipa).

Zalety

 • Bardzo bogata oferta (nie tylko hostingowa, nie tylko na papierze) i cały czas się rozwija.
 • Adekwatne ceny na odnowienie domen.
 • Nie tak mocno jak u konkurencji obciążone serwery.
 • Własna i to bardzo potężna, zlokalizowana po całej Europie, infrastruktura. M.in. mają własną serwerownię w Warszawie.
 • Mają jednolity, normalny, funkcjonalny panel administratora.

Wady

 • Na całej przestrzeni czasu mieli parę poważnych awarii. Dla usprawiedliwienia muszę powiedzieć że jeśli oni mają awarie, to 50% polskich hostingów pada, bo spora część polskich hostingów to żadne prawdziwe hostingi, tylko resellerzy albo francuskiego OVH albo niemieckiego Hetznera.
 • Czasem trzeba długo czekać w kolejce do supportu, jak dzwonisz do nich.
 • A jak się doczekasz, to czasem musisz udowodnić że nie jesteś debilem.
 • Czasem trafiają jakieś nie przetłumaczone z francuskiego kawałki w panelu administratora.

 

Miejsce 2

Szczerze mówiąc, nie wiem czym mam wypełnić miejsca 2...10 w rankingu polskich hostingów. Chyba muszę pozostawić je puste, a wypełnić 1 oraz od 11 do 19, bo, w mojej ocenie, różnica pomiędzy 1 a pozostałymi - nie do porównania.

Więc miejsce 2 jest puste.

Miejsce 3

Puste.

Miejsce 4

Puste.

Miejsce 5

Puste.

Miejsce 6

Puste.

Miejsce 7

Puste.

Miejsce 8

Puste.

Miejsce 9

Puste.

Miejsce 10

Puste.

Miejsce 11: Linuxcom.pl

Strona z ofertą: linuxpl.com

Cennik domen (dnia 27-10-2019 jest jedna tabelka z rejestracją oraz przedłużeniem domen): linuxpl.com/cennik-domen/

Ten hosting został wykupiony przez grupę H88. W latach 2015...2017 korzystałem, wtedy myślałem że jest to najlepszy hosting w Polsce. Ewentualnie, tak było. Teraz - nie wiem, od roku 2017 nie korzystałem z ich usług, tak że nie wiem w którą stronę to poszło po wykupieniu przez H88.

Pamiętam że w tamtych czasach mieli bardzo profesjonalny support. Jeden z lepszych. Jak i wszędzie, czasem musisz udowodnić że nie jesteś osłem i nie masz piątej łapy, rosnącej wprost z ryja, ale ogólnie jak się dopukasz, to z supportem rozmawia się tak jak z kolegą z branży. Nawet idzie się dogadać o lekko indywidualnej konfiguracji hostingu.

Ale jest to jedyny hosting, gdzie miałem (na przestrzeni 20 lat doświadczenia) wypadek zawirusowania skonfigurowanego przeze mnie VPSa. Skoro to był jedyny na przestrzeni 20 lat wypadek zawirusowania, to nie wiem czy ten wirus czasem nie trafił z sąsiedniego VPS wewnątrz infrastruktury hostingowej.

Zalety
 • Kiedyś to był kozacki hosting, nie mogę stwierdzać, ale mam nadzieję że takim właśnie nadał jest.
 • Mają profesjonalny support.
 • Współczynnik cena/jakość, w mojej ocenie, jest dobry (kosztuje, ale płacimy za jakość).
Wady
 • Od Linuxcom.pl pozostała się sama nazwa marki, nie jest to już samodzielna firma.
 • Drogie przedłużenie domen (w sumie, hosting też).
 • Serwery czasem mocno obciążone, w godzinach szczytu wygląda tak niby na jednym serwerze kręci się za wiele wirtualnych maszyn.
 • Słabe VPSy, najtańszy VPS jest słabszy od najlepszego hostingu z oferty tejże firmy.
 • Ewentualne wpadki wirusowe (ale to wszędzie może się zdarzyć).
 • Mają rozdzielone panele administratora, osobno do zarządzania kontem klienta i osobno do spraw technicznych. Ten drugi to dopracowany DirectAdmin (na tle konkurencji, względnie, spoko).
 • Jak przenosiłem ostatnią domenę od nich, musiałem wysłać pismo o cesji zwykłą pocztą, czyli skan (w XXI wieku) nie wystarcza.

 

Miejsce 12: Hekko

Strona z ofertą: www.hekko.pl

Cennik odnawiania domen: www.hekko.pl/domeny_cennik.html

To też jest grupa H88. Powiem tak, do prostych niewymagających projektów to, prawdopodobnie, najlepsza oferta, bo jest tanio i działa. Czasem mają bardzo ciekawe promocje.

Zalety
 • Do małych, niewymagających projektów, działa bez zarzutu (na większych nie testowałem).
 • Po pierwszym zapytaniu HTTP nie musisz czekać 15 sekund, aż wirtualizacja KVM znajdzie i uruchomi obraz Twojego serwera.
 • Przez większość czasu to po prostu działa, nie zauważasz że masz hosting, aż nie przyjdzie przypomnienie o opłatę za kolejny rok. Chyba że masz wymagający projekt.
Wady
 • Rozdzielony panel administratora i klienta.
 • Panel administratora to DirectAdmin.
 • Dziwne ceny na odnowienie domen. W momencie opublikowania niniejszego rankingu hostingów, przedłużenie domeny PL kosztuje więcej niż COM lub NET. Nie umiem tego zrozumieć.

 

Miejsce 13: KEI

Strona: www.kei.pl

Oferta hostingowa: www.kei.pl/hosting

Cennik odnawiania domen: www.kei.pl/domeny/cennik

Też należy do H88. Hosting KEI zamyka trójkę H88 w moim niesponsorowanym rankingu polskich hostingów 2019.

Nic specjalnie złego ani dobrego o tym hostingu nie powiem - już nie korzystam z ich usług. W mojej ocenie, współczynnik cena/jakość jest zawyżony (nie licząc promocji). Jakaś ciekawa koncepcja panelu administracyjnego. Podobnie, wpółautorski panel w oparciu o... Plesk?

Zalety

 • Nawet na większych projektach działa dobrze (ewentualnie to dlatego cena jest wyższa). Godzin szczytu jakoś wyraźnie nie odczuwa się.
 • Tworząc niniejszy ranking polskich hostingów, zauważyłem że nic nie wiem o supporcie tej firmy, czyli w sprawach technicznych nigdy się nie kontaktowałem z nimi, co oznacza że hosting po prostu działa.
 • Mają w miarę bogatą ofertę.

Wady

 • Drogie przedłużenie domeny.
 • Ceny na certyfikaty SSL też nie należą do najtańszych.
 • Jak dla mnie, strasznie irytujący, przy każdym zalogowaniu, popup z instrukcją jak korzystać z tego panelu. Panel rzeczywiście nie jest najintuicyjniejszy, ale nie warto administratorom przeszkadzać, szczególnie jeśli logujesz się setny raz.

 

Miejsce 14: dHosting

Strona: dhosting.pl

Strona z ofertą hostingową: dhosting.pl/elastyczny-hosting.html

Cennik odnowienia domen: dhosting.pl/domeny/pelny-cennik.html

Testowałem ten hosting w latach 2015...2017, ewentualnie coś się zmieniło, bo wtedy moje oczekiwania się nie spełniły. Miałem u nich wszystkie prywatne i firmowe projekty, ale szybko uciekłem.

Obserwując stronę, widzę że dość dynamicznie się zmienia, opis oferty teraz wygląda bardziej atrakcyjnie, ale opis prawie u wszystkich hostingów jest atrakcyjny, bo nikt nie napisał w ofercie "hej, mamy średni hosting, obciążone serwery".

Głównie, uciekłem od nich, bo mieli (nie wiem jak teraz) zbyt obciążone serwery, a support to oddzielna historia - większość czasu traci się na oczekiwanie odpowiedzi i przed każdym pytaniem musisz udowadniać że: nie jesteś osłem któremu ogon rośnie z czoła; że nie jesteś młodym kozłem; że w ogóle należysz do gatunku człowieka. Chyba że zmienili support.

Zalety

 • Oferta dość rozbudowana.
 • W nie za bardzo obciążonych projektach hosting działa dość dobrze.
 • Da się dogadać o lekkim dopasowaniu ofert do konkretnego projektu (na przykład, dołożyć miejsca na dysku, oczywiście za dodatkową opłatę).
 • Jeden panel admina (nigdy nie myślałem że takie coś kiedykolwiek zapiszę do zalet, ale w polskich realiach to jest poważny plus).

Wady

 • Nie widzę jasnego cennika na hosting (chyba, wcześniej był).
 • Czasem słabo chodzi w godzinach szczytu.
 • Czasem trzeba poczekać na odpowiedź supportu, a czasem trzeba udowodnić że nie jesteś ani osłem ani kozłem.
 • Wg mnie, stosunek ceny do jakości jest zawyżony, chyba że coś się zmieniło.
 • Panel administratora to jakiś autorski wynalazek, wg mnie, średnio intuicyjny jeśli chodzi o techniczne szczegóły.

 

Miejsce 15: ViPower

Strona: vipower.pl

Oferta hostingowa: vipower.pl/Konta-WWW

Cennik odnowienia domen: vipower.pl/domeny

Szczerze mówiąc, nie wiem co to za hosting, bo kupowałem od nich jedyne certyfikaty SSL. Oferta certyfikatów, wg mnie, jest jedna z najlepszych.

Zalety

 • Prawdopodobnie, jedna z najlepszych ofert certyfikatów SSL (pod kątem wydawców i ceny).
 • Cennik odnowienia domen jest atrakcyjny.

Wady

 • Nie znam żadnych, bo kupowałem od nich tylko certyfikaty SSL, akurat tu brak minusów.

 

Miejsce 16: Nazwa

Strona: www.nazwa.pl

Oferta hostingowa: www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/
UWAŻAJ! na dole pod tablicą z cenami jest przełącznik Netto/Brutto, oczywiście domyślnie ustawiony w Netto.

Cennik przedłużenia domen: www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/

Zanim uporządkowałem tę listę, myślałem że Nazwa będzie na przedostatnim miejscu, a drugi lider rynku na ostatnim. Ale to było by nie sprawiedliwe, bo zapomniałem o jeszcze dwóch polskich hostingach.

Zalety

 • W dniu opublikowania niniejszego rankingu polskich hostingów, mają bezkonkurencyjny cennik.
 • Jest dużo informatyków, znających panele administratora Nazwy na wylot, bo to bardzo popularny w Polsce hosting.

Wady

 • Nazwa mistrzem mnożenia paneli administratora. Mają kilka tych paneli. Trzeźwy obcokrajowiec bez flaszki, raczej, nie da radę. Panele są rozbudowane, funkcjonalne, ale, w mojej ocenie, strasznie nie intuicyjne.
 • Czasem, żeby się dodzwonić do supportu, aby zapytać gdzie w ich panelu znajduje się ten czy inny guzik, trzeba poczekać tyle aż telefon Ci się rozładuje. Dobrze jeśli masz bezlimit, bo nasłuchasz się muzyki z IVRu.
 • Support czasem kompetentny a czasem kompletnie nie. To zależy na którą osobę trafisz.
 • Serwery zbyt mocno obciążone, to chyba dlatego mają tak niskie ceny. Dlatego do poważnych projektów, wg mnie, nie nadaje się.
 • Poczta też ma jakiś niezrozumiały dla mnie czas odpowiedzi serwera, ale chodzi.
 • Nie wiem, ale odnoszę wrażenie że zbyt dużo hajsu pompują w reklamę i za mało w techniczny rozwój.

 

Miejsce 17: LH

Strona: www.lh.pl

Oferta hostingowa: www.lh.pl/hosting

Cennik odnowienia domen: www.lh.pl/domeny

Korzystałem z usług tego hostingu w 2017 roku. Wg mnie, słabo. Chyba że od tamtej pory coś poprawili.

Zalety

 • Bezproblemowa cesja domeny.
 • Z tego co wiem, to nie jest kolejny reseller OVH czy Hetznera, tylko prawdziwy hosting. Mała firma (chyba że urośli od tamtej pory), ale mają swoje szafki z serwerami.

Wady

 • Drogie przedłużenie domen.
 • Panel administratora to jakiś autorski wynalazek. Logiczny, ale, wg mnie, bardzo ubogi. Wygląda tak niby ja przed podpisaniem umowy, jadąc pociągiem na spotkanie z klientem, siedząc w wagonie z laptopem na kolanach, zrobiłem demo wersję.
 • Serwery zbyt obciążone. W godzinach szczytu nawet pusty WordPress (jeśli interesuje Cię artykuł o WordPressie - zapraszam) słabo chodzi. Tak niby ping 5 razy wokół ziemi krąży.

 

Miejsce 18: Home

Strona: home.pl

Oferta hostingowa: home.pl/hosting/

Cennik odnowienia domen: home.pl/cennik/

Kiedy nie znałem jeszcze polskich realiów internetowych, dałem się nabrać - uwierzyłem w kupowane opinia, czyli szeptankę, oraz potężną reklamę, bo przyzwyczaiłem się że w kraju z którego pochodzę, jeśli ktoś mocno się spamuje i to co mówi w reklamie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, to na forach internetowych go zmieszają z gównem. Jeszcze nie wiedziałem wtedy że polskie fora internetowe są martwe. Kupiłem pakiet hostingowy... Heh... Wiem że to jest popularny hosting, ale nie umiem wytłumaczyć dlaczego. A nawet reklama - raz miałem taką sytuację, że kliknąłem w baner "Home - najwydajniejszy hosting" czy coś w tym stylu, 30 sekund ładowała mi się strona (na Homie, oczywiście) i w końcu Error 500 Server Unavailable.

Zalety

 • Ceny na certyfikaty SSL bardzo atrakcyjne.
 • Same pakiety hostingowe też są w bardzo atrakcyjnych cenach, czasem jakaś solidna promocja.
 • Pozornie bardzo rozbudowana oferta.

Wady

 • Ceny odnowienia domen z kosmosu.
 • Panel admina - autorski wynalazek, wg mnie, nie do zrozumienia przez trzeźwego obcokrajowca.
 • Certyfikaty SSL, są tanie, ale też autorskie (dla międzynarodowych prestiżowych projektów to może być nie najlepszym rozwiązaniem).
 • Serwery zbyt mocno obciążone. Na normalną robotę Magento czy nawet PrestaShop nie ma szans, chyba że stanie się cud. Ale WordPress, aż strona stanie się popularna, będzie chodził.
 • Obsługa (support) nie należy do najlepszej.
 • Czasem możesz czekać nawet tydzień na mailową odpowiedź na proste pytanie, a telefon - czasem prawie od razu odpowiada konsultant, a czasem rozładuje się Ci telefon wraz z powerbankiem, zanim się dodzwonisz.
 • Strasznie mocno pocacheowane wszystko, czasem wprowadzasz zmiany na stronie, a w przeglądarce brak zmian.

 

Miejsce 19: Niebieski.Net

Strona: niebieski.net

Cennik przedłużenia domen: www.niebieski.net/content/article/380/Cennik-domen

Kiedyś dostałem zlecenie od agencji marketingowej: przenosić strony klientów od (UWAGA!) OVH do Niebieski.Net. Nie wiem co było prawdziwym powodem, ewentualnie prowizja dla agencji.

W mojej subiektywnej ocenie, hosting słaby. Nie chcę oczerniać firmy, ale piszę jak jest - z własnego subiektywnego doświadczenia. Gdyby byłbym ustawotwórczym sejmowiczem, wprowadziłbym licencje dla hostingów, uwarunkowane poziomem kwalifikacji personelu, warunkami bezpieczeństwa, posiadania własnego sprzętu, serwerów itd.

Zalety

 • Wg mnie, brak.

Wady

 • Jest to reseller, anie samodzielny hosting. Chyba że coś się zmieniło od czasu mojej współpracy z tą firmą.
 • W mojej ocenie, serwery słabo skonfigurowane pod kątem bezpieczeństwa.
 • Administrator, w mojej subiektywnej ocenie, bardzo słaby. Chyba że podszkolili go lub zatrudnili innego.
 • Drogie przedłużenie domen.

 

Kurs online WordPress dla początkujących.
Kurs online WordPress dla początkujących.

Jeśli znalazłe[-a]ś w tekście, literówkę, błąd stylistyczny albo inny błąd językowy - bardzo proszę o napisanie poprawki w komentarzu pod artykułem albo przez formularz kontaktowy. Dziękuję!

Autor artykułu: Sergiusz Diundyk.

Komentarze

Stefan
28-12-2022 | 10:28
Dziwi mnie brak Seohost w tym zestawieniu. U mnie sprawdza się idealnie już ładnych parę lat.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Sergiusz Diundyk
27-11-2020 | 23:50
Drodzy czytelnicy i czytelniczki bloga informatycznego! Dziękuję za komentarze, dziękuję że jesteście! Mam małą uwagę co do negatywnych komentarzy, bo czasem odnoszę wrażenie że tutaj w komentarzach agencje marketingowe na zlecenie firm hostingowych oczerniają konkurencje (to że próbują promować konkretne marki, spamują tutaj - to fakt, tyle że wszystkie spamowe komentarze, zgodnie z Regulaminem, lądują w koszu). Otóż, jeśli piszecie negatywny komentarz - bardzo proszę o podanie konkretnych szczegółów, np. "w dniu takim i takim jednostronnie zmienili umowę", albo "przez tyle i tyle godzin serwer był niedostępny". Dziękuję.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Thor
16-11-2020 | 22:29
Dołączam do innych, że OVH to porażka. linuxpl już nie istnieje, zmienili nazwę, szatę graficzną, podnieśli ceny i generalnie oferta wydaje się mało interesująca. Z cPanelem w Polsce jest Kylos - korzystam bez wielu lat bez większych potknięć, starannie przygotowane, ale wydajnościowo bardzo przeciętnie (np. dyski SSD mają tylko na bazę, nie na system plików, CPU się często dławi itd.), domeny drogie; support bardzo dobry. Z zagranicznych cPanel ma w bardzo przyzwoitej konfiguracji i świetnej cenie SharkHosting; plus szybki support; na minus trzeba zaliczyć, że jest to dość młody dostawca, a support tylko przez chat/email. To tyle z mojej strony.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
arek
04-11-2020 | 20:46
nazwa.pl to absolutne oszustwo!. na stronie wejściowej możesz sobie przeliczyć że przeniesienie domeny com to 0pln ale jak już kupisz hosting to nagle jest to 129pln! i na dodatek te ......(tu wstawić inwektywę która w opinii czytelnika będzie dość obraźliwa) będą potem trzymały cię w garsci przez lata bo musisz za ich pośrednictwem przedłużyć domenę. Opóźniają ssl certyfikat tygodniami żeby wymóc zakup u nich. odmawiają rozwiązania umowy zawartej na odległość przesyłając od jednego niekompetentnego bęcwała do drugiego. No po prostu poziom drobnych oszustów zaczepiających na parkingu. Bardzo nieuczciwe w stosunku do firm podających rzeczywiste koszty i niestety jak widać po mnie ciągle trafiają się naiwni :(
Darek
27-11-2020 | 12:45
Jestem u nich już od lat i potwierdzam wypowiedź kolegi. Rezygnuję z ich "usług". Co roku stałym klientom podwyższają, tak że za domenę i hosting wyszło mi już ponad 600 zł. Rezygnuję z nich i mam gdzieś, czy przyjmą moją rezygnację, czy nie. Napisałem pismo, wysłałem i więcej oszustom już nic nie zapłacę, ani jednego grosza!!!
Nie polecam tej firmy.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
M
05-08-2020 | 18:34
Dziwię się, że w Polsce ludzie nie korzystają z amerykańskich dostawców?
Sergiusz Diundyk
05-08-2020 | 23:11
Oczywiście, przecież Internet nie ma granic (na razie, na szczęście... poza kilkoma wyjątkami na całym świecie).
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Tobi
31-07-2020 | 18:46
"Tak że nie wiem", "tak że to jedna z firm". Pozdrawiam. :)
Sergiusz Diundyk
02-08-2020 | 21:35
Dziękuję uprzejmie, poprawiono ))) Pozdrawiam
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Adam
24-07-2020 | 12:37
Autorze, zerknij na hostinghouse.pl. Bardzo porządny hosting jak za tak niskie pieniądze.
Sergiusz Diundyk
24-07-2020 | 20:39
Dziękuję, Panie Adamie. Ma szanse okazać się w kolejnym rankingu (wkrótce pojawi się tu na blogu informatycznym).
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Kemo
17-05-2020 | 17:22
Nie wierzę w to co widzę... OVH a potem przepaść? Używałem OVH od 2009 roku, WP + kilka stronek w PHP, bez cudów... Jedna, dwie awarie w miesiącu... bo kabel pod Frankfurtem koparka przerwała... Support w zasadzie nie istnieje a jak się już po kilku dniach uda z nimi skontaktować to trzeba udowodnić, że nie jest się wielbłądem. Po ostatniej awarii w 2017 roku przeniosłem wszystkie strony... dłużej nie miałem siły kopać się z koniem... Jedyny plus to transparentna oferta cenowa domen oraz ich koszt.

Jeżeli chodzi o "polskie" (bo takie one już polskie jak wiele polskich firm) to ich jakość spada w miarę przybywania klientów a cena się podnosi z roku na rok... Najlepsze jest to że "polskie lobby hostingowe" oferuje jakieś kosmiczne ceny za odnowienie domeny...

A ja od tygodnia szukam oferty hostingu który oferuje możliwość definiowania limitu powierzchni dla kont FTP. Spotkał się może ktoś podobną ofertą?
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
PawelToys
07-05-2020 | 16:16
Mój sklep działa bardzo dobrze na serwerze dHosting, moje doświadczenie jest zupełnie inne niż to opisane w artykule. Ja nie wyobrażam sobie mieć limit na skrzynce z ograniczeniem 5 GB, musiałbym czyścic skrzynkę z zamówieniami dość często, co byłoby uciążliwe, a tak to ustawiam sobie wszystko w panelu na nieograniczone i bez limitu i nie muszę tego pilnować.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
BorisJ
09-04-2020 | 21:07
Korzystam z OVH od 3 lat, chodzi jak szwajcarski zegarek, raz do roku zaglądam do stanu konta.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Thor
14-03-2020 | 00:49
Rzeczywiście, to bardziej refleksje nt hostingu niż ranking. Zaskakuje wysoka pozycja OVH - osobiście uważam, że ta firma to porażka, panel niedopracowany, nawigacja nie sprawdzona i nieraz prowadzi do 404 albo stron w całości francuskojęzycznych, ceny wyświetlają się inne, a kartę obciąża inaczej itp itd. Pięć lat temu support odpowiadał na zgłoszenia po miesiącu, potem dałem siana i wszystkie domeny i hostingi przeniosłem gdzie indziej.

Ciekaw jestem wrażeń z [Regulamin, pkt 4.3] i [Regulamin, pkt 4.3].
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Dariusz
13-03-2020 | 21:42
Ale żeby o [Regulamin, pkt 4.3] nic nie było?? :)
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Sergiusz Diundyk
19-02-2020 | 20:27
Dziękuję raz jeszcze za zgłoszenie literówek!
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
TomaszN
21-01-2020 | 22:11
Witam,
Ranking rzeczywiście bardzo subiektywny, ale od eksperta ds. nowych technologii oczekiwałbym bardziej profesjonalnego porównania. Przypominam tylko Panu, że przeciwieństwem subiektywnego jest obiektywny i to chyba najlepsza konstatacja tego lakonicznego, nietechnicznego i chyba bezwartościowego porównania.
Sergiusz Diundyk
23-01-2020 | 00:47
Witam Panie Tomaszu,
dziękuję za uwagę, już szykuję obiektywne porównanie ofert hostingowych - wkrótce opublikuję.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Michał
12-12-2019 | 12:39
Nie rozumiem jak można postawić OVH na pierwszym miejscu. Gdy przestaje coś działać ta firma ma Cię w głębokiej d, nie można się dodzwonić, odpisują na tickety po tygodniu, a Ty liczysz straty. Dwa razy skorzystałem z ich usług i dwa razy zdążyłem się przenieść do innego dostawcy zanim naprawili problem. Odradzam stanowczo. Jak ktoś ma do polecenia hosting / vps / utrzymanie domen, bez dziadowskiego supportu to będę bardzo wdzięczny.

OVH nadaje się tylko do instancji testowych.
Sergiusz Diundyk
16-12-2019 | 20:34
Każdy ma inne doświadczenie. I to dobrze. Jedyny naprawdę normalny hosting to parę własnych (fizycznych) serwerów, lokowanych na różnych kontynentach. Ale co, do strony na WordPressie, której i tak nikt nie odwiedza? Dziękuję za komentarz.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Rumcajs
07-11-2019 | 17:25
Trafiłem tutaj przez przypadek i po tytule pomyślałem, że będzie ciekawy, poparty doświadczeniem ranking. A potem, na pierwszym miejscu pojawia się OVH i to tyle. Co z tego, że mają serwerownie m.in w podwarszawskim ożarowie, jak hosting zlokalizowany jest w 2 francuskich lokalizacjach. Kolejny mistrzu argument "Nie tak mocno jak u konkurencji obciążone serwery",
"bo mają ogromne serwerownie.", to wiedz że hosting jest rozwiązaniem współdzielonym, jak twój sąsiad będzie aktywny, to nie poszalejesz. W panelu o którym wspominasz, to sobie możesz ustawić wersję php, lub archaicznego crona. Dalej nie chce mi się rozpisywać, skoro ty się nie przygotowałeś. Miejsca od 2 do 10 mozna sobie wykupic?
Sergiusz Diundyk
07-11-2019 | 20:15
Miejsca w rankingu nie są sprzedawane. Ranking jest niesponsorowany. miłego popołudnia życzę.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
oskar
07-10-2019 | 11:28
OVH z mojego doświadczenia – bardzo dużo awarii i przerw w działaniu usług. Słaba, zbywająca pomoc techniczna (przez formularz, bo telefonicznie prawie nigdy nie odbierają) Mało intuicyjny panel, zwłaszcza przy większej ilości zróżnicowanych usług, na dodatek wolno się ładuje. Błędy lokalizacyjne, jak chociażby brak polskich znaków w autoresponderze.
Właśnie zamierzam zrezygnować, więc myślałem, że taki ranking pomoże mi znaleźć alternatywę… Niestety ;__;
Sergiusz Diundyk
07-10-2019 | 22:08
No, widzisz, OVH oczywiście czasem ma awarie, ale jak coś poważniejszego się zdarza w OVH to i tak 50% polskich "hostingów" natychmiast pada, bo to resellery francuskiego OVH albo niemieckiego Hetznera. Także uważaj przy zmianie, bo jest spora szansa wylądować na serwerach wynajmowanych od OVH, tylko z dużo gorszym administrowaniem, totalnym brakiem bezpieczeństwa itd.

A jeśli chodzi o panele – niestety, wszystkie polskie hostingi mają, wg mnie, arcytragiczne panele. Chyba że coś się poprawiło w ostatnim czasie.

Najlepszy hosting, który widziałem w życiu – to amerykański Inmotion Hosting, ale, niestety, ping nie pozwala normalnie działać w Europie. W Polsce, niestety, nic podobnego nie istnieje.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Szyna
06-10-2019 | 16:41
Z dupy ranking, nazwa powinna być nr 1 – tak piszą.
Sergiusz Diundyk
06-10-2019 | 19:29
Dziękuję za udzielenie rzeczowego komentarzu.

Przy okazji, na dole każdej strony opisano jak się dołożyć do poprawki błędów językowych.

Dziękuję.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Gabriela
18-09-2019 | 13:49
Dzień dobry, od dłuższego czasu przeglądam recenzje,opinie,oferty hostingowe szukam hostingu na ssd z dyskiem ok 50gb i możliwie 4gb/2cpu wzwyż możecie polecić oferty polskie/zagraniczne które sami przetestowaliście? Hosting pod startujący sklep woocommerce, nie wiem jaki bedzie ruch, myśle nad smarthost.pl albo ovh, zz agranicznych a2hosting albo siteground ale oni mają to samo co u nas,tylko 2x drożej w sumie ;/
Sergiusz Diundyk
21-09-2019 | 21:40
Ile towaru będzie w sklepie? Skórka dedykowana i dobrze zoptymalizowana czy jakiś VisualComposer wraz ze SliderRevolution? Czy jest osoba od marketingu? Czy jest budżet na reklamy? Od tego zależy jaki będzie miał ruch świeżo upieczony sklep internetowy oraz czy potrzebny jest bardziej normalny hosting czy wystarczy ten od "liderów rynku". Jeśli brak kasy na reklamy i nie ma osoby od reklam – ruchu można czekać w nieskończoność.
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
JaKasia
15-09-2019 | 15:25
Faktycznie ranking baaardzo niesponsorowany!
Brak czytelnych kryteriów, więc traktuję go – wbrew sugestii autora – jako potencjalną akcję sponsorowaną.
Sergiusz Diundyk
15-08-2019 | 15:37
Dziękuję za ocenę!
Ranking polskich hostingów według mojego własnego uznania, czyli 100% subiektywnie ?
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
YesTeaM
04-09-2019 | 19:34
hej. w końcu trafiłem na dobry artykuł w temacie!
ovh rzeczywiście no1 w PL ale do wad dodałbym jeszcze max skrzynkę e-mail 5GB
Pozdrawiam
 Dodaj odpowiedź 
Twoja odpowiedź:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij odpowiedź
Dodaj nowy komentarz:

 Oświadczam że przeczytałe[-a]m Regulamin i akceptuję go w całości i bezwarunkowo.
 
Imię lub pseudonim
 
Twój komentarz
Wyślij komentarz
Zoom
Ok